Догляд за пацієнтами з CPAP-терапією
Перед сном:
- Очистіть ділянку обличчя, на яку буде накладено маску, щоб видалити жирний покрив обличчя та покращити її прилягання. Використовуйте очищувач з нейтральним pH та уникайте використання лосьйонів та кремів на цій ділянці.
- Ляжте в ліжко та увімкніть живлення системи CPAP.
- Одягніть маску, забезпечуючи правильне розташування головного убору (ремінців) навколо голови. Закріпіть ремінець(і) до каркаса маски, переконавшись, що ремінці не перекручені. Перевірте положення маски, щоб переконатися, що вона розташована по центру вашого обличчя.
- Перевірте наявність витоків повітря навколо ущільнювача маски, обмацуючи цю ділянку. Примітка: Кожна маска має видихальний отвір (зазвичай це ряд невеликих отворів) спереду, де можна почути та відчути повітря – це звичайний витік.
- Якщо відчувається витік повітря навколо маски, обережно зніміть маску з обличчя, поки потік повітря увімкнено, та перемістіть її на обличчя, щоб зменшити витік.
- Якщо після зміни положення неприємні протікання не зникають, обережно затягніть ремінці головного убору однаково з обох боків.
Примітка: Надмірне затягування ремінців головного убору може погіршити витік повітря та призвести до подразнення шкіри.
Вранці:
- Зніміть маску, відстібнувши ремінець від рамки маски. Примітка: Зняття маски із закріпленими ремінцями призведе до розтягування головного убору, що призведе до частішої його заміни.
- Вимкніть живлення системи.
- Вийміть камеру зволожувача з системи та утилізуйте залишки води.
- Протріть силіконову подушечку маски вологою тканиною.
Примітка: Ніколи не переміщуйте систему CPAP, коли до неї підключено зволожувач повітря та в ній є вода. Це може призвести до пошкодження двигуна водою.
Чищення CPAP
Під час чищення обладнання для CPAP-терапії використовуйте м’які мийні засоби, що не містять аміаку, відбілювача чи антибактеріальних властивостей.
Альтернативою милу є розчин однієї частини оцту на сім частин води. Пам’ятайте, що ви вдихатимете все, що не змиється, тому не використовуйте хімікати або побутові миючі засоби та завжди ретельно промивайте. Дайте всьому висохнути на повітрі, перш ніж збирати знову.
Фільтри
- Фільтри дрібних частинок (білі одноразові фільтри). Замінюйте кожні два тижні.
- Змініть фільтр, якщо він набув сірого або коричневого кольору (зазвичай кожні два місяці). Фактори навколишнього середовища у вашому домі вимагатимуть частішої заміни фільтра (домашні тварини, сигаретний дим, надмірна кількість пилу).
Камера зволожувача
- Щоденно – Спорожняйте камеру, щоб запобігти розмноженню бактерій. Використовуйте у зволожувачі лише дистильовану воду.
- Щотижня – Мийте раз на тиждень теплою водою з милом, ретельно промийте та переверніть догори дном.
- Щорічно – Заміна камери зволожувача.
Машина
- Щотижня – Використовуйте злегка вологу тканину для протирання пристрою CPAP. Від’єднайте пристрій від мережі перед чищенням.
Маска
- Щоденно – протирайте ущільнювач маски та накладки на лобі злегка вологою тканиною.
- Щотижня – Розберіть маску та помийте її в теплій мильній воді. Добре промийте. Дайте деталям висохнути на повітрі перед повторним складанням.
- Кожні 6-12 місяців – заміна маски.
Трубки
- Щотижня – Промийте шланг теплою водою з краплею мила. Добре промийте. Струсіть зайву воду та повісьте шланг у душ, щоб він висох.
- Щорічно – заміна трубок.